Paieška

STRAIPSNIAI, PATARIMAI > BALKONŲ PUOŠMENA.... > Balkonų karalienė - PELARGONIJA  

Balkonų karalienė - PELARGONIJA

 

Pelargonija

 

Tai labai populiari nuo senų laikų žinoma  gėlė. Gerai žydi žiemą kambaryje, bet tada pavasarį reikalingas ramybės periodas.  Kambaryje ant palangės laikomas pelargonijas gerai vėdinti, gausiai laistyti, dažnai apipurkšti.  

Šiuo metu ji labiau vertinama kaip balkonų bei terasų puošmena. Žydi nuo gegužės iki spalio—lapkričio mėn. Pelargonijosbijo šalnų, todėl nereikia jų per anksti išnešti į lauką, ne anksčiau kaip birželio mėnesį.

Tai augalas, kuris labai mėgsta derlingą žemę. Todėl  pavasarį ir vasarą laistomos gausiai (vandens padėkle nepaliekama). Idealiausiai būtų prieš sodinant, į indo dugną suberti sluoksnį drenažo.  Vieną, du kartus per savaitę tręšiamos žydintiems augalams skirtomis trąšomis. Pelargonijų nepatartina tręšti organinėmis trąšomis-gėlės sulapos, tačiau nežydės. Taip pat labai svarbu nuolat purenti žemės paviršių. Pelargonijos geriausiai auga saulėtoje vietoje lauke arba gerai vėdinamoje patalpoje, tačiau tiesioginiai saulės spinduliai gali nudeginti augalo lapus.  

Pelargonijos nespėja nusibosti, nes nuolat yra išvedamos vis naujesnės jų veislės, kurios ne vieną nustebina savo originalumu. Nors pelargonijos yra daugiametis augalas, vis dažniau jos auginamos kaip vienmetės gėlės balkonams ir gėlynams. Kad išlaikyti gražų augalą kitam žydėjimo sezonui, reikia ne mažai skirti dėmesio: laikyti apkarpytą krūmą vėsioje vietoje, saikingai laistyti. Labai senų augalų auginti neverta, jie praranda savo dekoratyvumą.

 

Našlaitinė pelargonija
 

Didelių, puošnių, panašių į našlaites žiedų, gausiai žydinti gėlė. Auginamos kaip ir kitos pelargonijos, mėgsta saulėtą, gerai vėdinamą vietą. Gerai auga kambaryje, gėlynuose.

Jų lapai ypač kvapnūs, o smulkūs ryškiaspalviai žiedeliai primena našlaites. Jas galima derinti su karališkosiomis pelargonijomis, kurių žiedų spalvinė gama niekuo nenusileidžia jų formai.

ŠIUO METU MES GALIME PASIŪLYTI

                    

Našlaitinės pelargonijos  KAINA 20Lt            Svyranti pelargonija   KAINA  15Lt                        Įv. spalvų pelargonijos    KAINA 12Lt