Paieška

STRAIPSNIAI, PATARIMAI > BALKONŲ PUOŠMENA.... > SPARNUOTOJI TUNBERGIJA  

SPARNUOTOJI TUNBERGIJA

 

TUNBERGIJA – iki 2 m aukščio išaugantis žolinis vijoklis. Žiedai oranžiniai, geltoni arba balti, pasitaiko ir rausvų, bet dažniausiai oranžiniai su tamsiu viduriuku. Tunbergija mėgsta šviesią, saulėtą, bet ne karštą augimo vietą. Gausiai žydi gegužės-spalio mėnesiais. Vasarą gerai auga lauke, dažnai auginama kaip vienmetis vijoklis, tačiau jeigu prieš šalnas įnešite į patalpą, puikiai išsilaikys iki sekančio pavasario. Kas dvi savaites būtina palaistyti žydinčioms gėlėms skirtomis trąšomis, tuomet Tunbergija Jus gausiai džiugins žiedais iki pat šalnų.

Stiebams vyniotis reikalingos atramos. Tunbergija apsivyja visas sienas, tvoreles, atramas ir pavėsines, kurios pasitaiko jos kelyje.

Šis augalas per lapus išgaruoja daug vandens, todėl būtina gausiai laistyti, ypač jei vasarą vazonas stovi lauke. Reguliariai apžiūrinėkite lapus, ar neužpuolė voratinklinės erkės, ir purkškite juos vandeniu, kad išvengtumėte šios negandos. Jei visgi pasirodo voratinklinės erkės ar jų voratinkliai, išneškite augalą į lauką. Kai bitės apdulkina žiedus, randasi dideli apvalūs vaisiai. Sunokę jie susprogsta ir aplinkui išbarsto sėklas.  

Tas kas nors kartą yra auginęs Tunbergiją, šiam augalui nebelieka abejingas.