Paieška

STRAIPSNIAI, PATARIMAI > EGZOTIKA AUGANTI NAMUOSE > GRANATMEDIS  

GRANATMEDIS

 

GRANATMEDIS

 

Namų sąlygom galima užsiauginti granatmedį iš vaisiaus kauliuko. Sėklos turi būti šviežios, ką tik išimtos iš vaisiaus. Jeigu kauliukas prabus bent parą nepasėtas, galima iš karto jį išmesti. Prieš sėjant, kauliuką būtų gerai palaikyti vandenyje. Prižiūrėti granatmedį nėra sudėtinga. Būtina jį pradėti tręšti nuo ankstyvo pavasario. Šiltuoju metų laikotarpiu reikia gausiai laistyti nusistovėjusiu vandeniu. Granatmedis labai mėgsta saulę ir gryną orą, todėl vasarą jį galima išnešti į lauką, balkoną ar terasą. Svarbiausias auginimo principas – šaltuoju augimo periodu, suteikti granatmedžiui ramybės periodą, laikant iki +12 laipsnių, bet ne žemesnėje kaip +6 laipsniai temperatūroje. Ramybės periodu granatmedis numeta lapus. Tuo tarpu žydėjimo laikotarpiu temperatūra ne aukštesnė +20 laipsnių.

Kad granatmedis gražiai žydėtų ir vestų vaisius svarbu sodinti į nedidelius vazonėlius, kuo šaknims mažiau vietos, tuo gausiau granatmedis žydi. Vazonėlis turi būti toks, koks yra šaknų keras. Medelį reikėtų persodinti ne dažniau kaip kas tris metus. Kai augalas pradeda žydėti, reikėtų mažiau laistyti, bet jokių būdu neleiskite žemei perdžiūti. Vasarą taip pat reikėtų patrumpinti jaunas šakeles, jas apkarpant.

Tręšti granatmedį reikėtų trąšomis į kurių sudėtį įeina kalis, fosforas arba azotas. Bet su trąšom taip pat būkite atsargūs. Jeigu medelis gaus per daug azoto, tuomet žiedų nelaukite.  

Užsiauginti šį egzotišką medelį vertėtų vien dėl jo nuostabių, rausvos spalvos žiedų, kurių žydėjimo metu būna pilnos šakos. Nors žiedo žydėjimo trukmė keturios dienos, medelis žydi visą vasarą. Granatmedis puikiai tiks norintiems patiems susiformuoti ir užsiauginti savąjį bonsą.