Paieška

STRAIPSNIAI, PATARIMAI > EGZOTIKA AUGANTI NAMUOSE > TIKRASIS CITRINMEDIS  

TIKRASIS CITRINMEDIS

 

Tikrasis citrinmedis (Citrus limon)

 

Citrinmedis -  vienas iš populiariausių citrusinių augalų auginamų namų sąlygomis.

Šis medelis mėgsta drėgmę daugiau nei kiti. Apipurkšti reikėtų ryte, minkštu (lietaus, destiliuotu arba virintu) vandeniu. Žiemą galima naudoti švarų sniego vandenį.  Citrina mėgsta šviesias ir saulėtas patalpas. Taip pat būtinas geras drenažas.  Citrinmedžiams skirta dirva turi būti puri ir lengva, o rūgštingumas neturėtų viršyti 7 pH.

Reikėtų saugoti nuo skersvėjų, laikytis laistymo režimo, dosniai patręšti ir palaikyti pakankamai žemą (tačiau ne žemesnę nei 5°-7°) temperatūrą žiemos metu. Citrinmedžiai sunkiau auga centriniu šildymu šildomose patalpose, kur oro sausumas siekia iki 40 %. Jei yra galimybė, vasarą augalą išneškite į gryną orą. Tik atminkite, citrinmedis nepakenčia skersvėjo ir šešėlio!

Citrinmedžio žiedai, taigi ir vaisiai susidaro tik ant ketvirtos ir penktos eilės šakelių. Norint, kad medelis greičiau taip atsišakotų, jį būtina genėti.  Kad augalas sėkmingiau užmegztų vaisius, žiedus apdulkinkite dirbtiniu būdu, su vatos tamponėliu.

Auginant kambaryje, priklausomai nuo augalo amžiaus, citrinmedis duoda 20 ir daugiau vaisių. Šis medelis nuostabus tuo, kad vienu metu ant medžio gali būti ir pumpurai,  ir žiedai,  ir vaisiai. O štai augalas išaugintas iš kauliuko, vaisius pradės vesti labai negreitai - tik kai taps pernelyg didelis įprastam būstui, o ir vaisių skonis, greičiausiai jus nuvils.

Įdomu tai, jog šio augalo lapai gyvena du kartus: vasario – kovo mėnesiais citrinmedis numeta maždaug ketvirtadalį lapų, o kitas ketvirtadalis nubyra per likusius metus.