Paieška

STRAIPSNIAI, PATARIMAI > NAUDINGI PATARIMAI > POMIDORŲ ĮVAIROVĖ  

POMIDORŲ ĮVAIROVĖ

 

Išmėginkim „KITOKIUS“ pomidorus      (SĖKLOMIS NEPREKIAUJAME)

 

Šiandien auginama įvairiausių veislių pomidorų. Jų didžiulė gausa, bei pasirinkimo laisvė parduotuvėse. Retesnes ir egzotiškesnes veisles šiais laikais jau galima užsisakyti netgi internetu iš įvairiausių pasaulio šalių. Dauguma sodininkų turi savo mėgstamas veisles, laiko išbandytas ir patikimas, tačiau juk kartais taip norisi užsiauginti kažką tokio, kuom galėtum pasididžiuoti prieš sodo kaimynus, bei nudžiuginti namiškius neįprastu derliumi.

Į klausymą kurie pomidorai patys skaniausi, sulaukiama begalės skirtingų atsakymų. Vieniems prie širdies tradiciniai raudoni, kitiems be proto gardūs geltoni, o treti renkasi retas, egzotines rūšis, egzotiniais pavadinimais, bei spalvomis ir atspalviais. Taigi kiek žmonių, tiek nuomonių, o dėl skonio nesiginčijama.

Taigi šiais laikais toks gausus sėklų pasirinkimas, kad pomidoras gali tapti ne tik maistu, bet ir stalo, balkono ar terasos puošmena. Taigi aprašome keleta įdomesnių ir vertų dėmesio pomidorų veislių.

„Cherrola H“

 

Ankstyvas, aukštaūgis, derlingas vynuoginių pomidorų hibridas. Vaisiai apvalūs, raudoni, 20- 30 g svorio. Vienoje kekėje sunoksta apie 20 vaisių. Vartojami švieži, ypač tinkami konservavimui, maisto papuošimui. Auginamas šiltnamiuose ir lauke. Auginant lauke reikalingos atramos.

 

 

 

„Armonika“

 

 Vidutinio vėlyvumo, dideli, garbanoti, gražūs bei mėsingi pomidorai.

 

„Beefmaster“


Tai pomidorų rūšis  iš "MAXI" daržovių kolekcijos, derlinga  vidutinio vėlyvumo veislė.  Vaisiai iki 400 g svorio, skanūs

 

„Ildi“

Maži, geltoni, kriaušės formos vaisiai. Ant krūmo užauga 3 – 4 kekės, kiekvienoje iš jų prinoksta iki 80 pomidoriukų. Nuskynus visą kekę, vaisiai ilgai laikosi, netrūkinėja ir nenukrenta keletą savaičių. Krūmas užauga iki 150-180 cm 

 

„Gartenperle“

"Sodo perlas" - gerai žinoma labai ankstyva, vokiška, "balkoninių" pomidorų veislė, idealiai tinkanti auginti mažose erdvėse, ant palangių ir pan. Auginamas pastatomuose vazonuose, pririštas prie atramos, augalas suformuoja gražų krūmelį, kurio nereikia genėti. Pakabinamuose krepšiuose galima auginti kaip svyrantį augalą. Didelėse kekėse užauga daug labai skanių, saldžių, nedidelių (apie 20 g) pomidoriukų.

 

„Reisetomato“ 

Tai  lyg iš daug uogų susidedantis pomidoras. Valgant šį vaisių, peilis nereikalingas, nes kiekviena uoga lengvai atsiskiria. Jos lyg česnako skiltelės, todėl kai kur šis pomidoras vadinamas česnakiniu. Sulčių ši veislė turi mažai, tad vaisiai tinkami džiovinti. Jie nemaži, bet jei nesuvalgėme jų iš karto, galima padėti nes neapdžius taip, kaip apdžiūtų peiliu pjautas kitas pomidoras.

 

„Tumbler“

Viena iš geriausiai žinomų svyrančių pomidorų veislių. Ši labai ankstyva, derlinga (3cm dydžio vyšninių pomidorų derlius siekia iki 2.7kg nuo krūmo) veislė visą vasarą ne tik džiugins skaniais vaisiais, bet ir papuoš Jūsų terasą ar balkoną.

 

„Black Galaxy“

2012 metų pradžioje, hibridinių daržovių srityje besispecializuojanti Izraelio bendrovė „Seeds Technologies“ pristatė naują pomidorų veislę „Black Galaxy“. Bendrovės atstovai tvirtina, jog tamsieji pomidorai maistine verte vertingesni už mum labiau įprastus raudonskruosčius pomidorus. Teigiama, kad yra didesnė antioksidantų ir vitamino C koncentracija. Tamsusis pigmentas jautrus šviesai, tad kuo ilgiau juodasis pomidoras būna saulėkaitoje, tuo tamsesnis jis tampa.


„Kilates F1“

Ši hibridinė pomidorų veislė pasižymi kokybės gausa.  Augalai atsparūs nepalankioms temperatūroms, todėl brandina itin gausų derlių. Kekėje susiformuoja 7–8 vaisiai. Pomidorai vidutinio dydžio, pailgai ovalios formos, tvirta odele. Nuskinti - ilgai išsilaiko, atsparūs pažeidimams pervežimo metu.

 

„Sprut F1“

Tai hibridinė kekinių pomidorų veislė, kuri išsiskiria savo krūmo galingumu, bei greitu augimu. Prie tinkamų augimo sąlygų : pakankamo mineralinių medžiagų kieko, pakankamos šilumos bei šviesos kiekio, šią pomidorų veislę galima išauginti kaip pomidorų medį. Pomidorai raudoni, mėsingi, pasižymi puikiomis skonio savybėmis, kekės gausios. Pomidoro svoris 100-160g. Veda gausų derlių.

 

 „Green zebra“

Neįprastos spalvos ir skonio dryžuoti  pomidorai paįvairins vasaros stalą. Vaisiai iki 100 g svorio, saldžiarūgščiai, sultingi. Reikia laiku sužiūrėti kada sunoksta vaisiai, nes daugelis pernokina. Sunokęs vaisius būna žalios spalvos su vos vos gelsvais dryželiais.

 SĖKLOMIS NEPREKIAUJAME