Paieška

STRAIPSNIAI, PATARIMAI > NAUDINGI PATARIMAI > JURGINŲ PRIEŽIŪRA RUDENĮ  

JURGINŲ PRIEŽIŪRA RUDENĮ

Kaip paruošti jurginų šakniagumbius žiemai?

 

Artėja pirmosios šalnos, o iki jų reikia suspėti tinkamai sutvarkyti pasodintus jurginus. Tai reikia padaryti iki pirmųjų šalnų. Priklausomai nuo orų tai daroma nuo spalio pradžios iki mėnesio pabaigos.  Šalnoms pakandus, jurginų lapai tuojau pajuoduoja. Tai rodo, kad laikas kasti jų šakniagumbius.

Prieš kasimą jurginų stiebus sekatoriumi reikėtų nupjauti 10-15 cm aukštyje virš žemės paviršiaus.

Negalima jurginų stiebų sukinėti, juos reikia nupjauti aštriu peiliu arba sekatoriumi. Negalima jų rauti, bet atsargiai su kastuvu iškasti. Jurginai žiemojimui paliekami su prie šakniagumbių esančiomis žemėmis. Iškasus apipuvusias ar sužalotas šaknis aštriu peiliu apipjaustome iki sveikosios dalies. Pjūvio žaizdą ištriname medžio anglimi.

Jurginų šakniagumbiams laikyti tinkama sausa, vėsi (4-6 laipsniai C šilumos), gerai vėdinama patalpa. Neturint tam specialios patalpos, kiekvienas augintojas jurginus gali išlaikyti gerai vėdinamame rūsyje, prieškambaryje ar sandėliuke (tik ne maisto produktų), kur temperatūra nenukrinta žemiau 3 laipsnių. Nepatartina jurginų kerų vieną prie kito prispausti. Geriau, kad jie nesiliestų.

Vienokioje ar kitokioje patalpoje laikomus jurginų šakniagumbius žiemos metu” reikia taip pat prižiūrėti. Supuvusius pašalinti, o pūvančius apipjaustyti ligi sveikosios dalies ir, kaip rudenį, ištrinti anglimi. Leidžiamus ūglius reikia apipjaustyti iki apatinio narelio, nes jie silpnina pačius šakniagumbius.