Paieška

STRAIPSNIAI, PATARIMAI > NAUDINGI PATARIMAI > SODO ĮRANKIAI  

SODO ĮRANKIAI

Sodo įrankiai

Pirmiausia į ką vertėtų atkreipti dėmesį besirenkant įrankius, skirtus aplinkos tvarkymui ir priežiūrai, tai patogumas. Darbo įrankiai turi būti lengvi ir patogūs, tam kad papildomai neapsunkintų Jūsų darbo ir neatimtų iš Jūsų papildomų jėgų. Stambiųjų įrankių kotas (šakių, kastuvų, grėblių ir kt.) turi būti tokio ilgio, kad būtų galima dirbti nesusilenkus (patogiausia - kai įrankis su kotu atitinka Jūsų ūgį).

Labiausiai erzina, kai darbai ima strigti dėl prastų priemonių. Juk sakoma, kad šykštus moka du kartus. Užtat įrankius reikia rinktis iš žinomų bei garsių įmonių, kurios specializuojasi sodininkystės srityje. Geriau vieną kartą sumokėti daugiau nei pirkti pigius, bet prastos kokybės įrankius, kurie lūžta ir juos tenka išmesti.

Renkantis sodo žirkles ir sekatorius, reikia žinoti kelis dalykus. Pirmiausia sodo žirklių pasaulyje galioja taisyklė: kuo ilgesnės rankenos, tuo storesnes šakas galėsite kirpti. Sekatorius nuo sodo žirklių skiriasi tuo, kad yra mažesnis ir kirpimo metu laikomos viena ranka (kaip replės). Pastarieji yra per silpni susidoroti su storomis šakomis, tačiau yra itin efektyvūs, kai reikia apgenėti krūmus ar rožynus.

Sodo žirklių ir sekatorių ašmenys dažniausia pagaminti iš nerūdijančio plieno. Renkantis ašmenis svarbu medžiaga, kuria jie dengti. Teflonu dengti ašmenys ilgaamžiškesni, kadangi kirpimo metu teflono sluoksnis mažina trintį su mediena. Įrankių rankena turėtų būti pagaminta iš neslidžios medžiagos (pavyzdžiui, plastiko su stiklo audinio pluoštu) ir patogi laikyti. Ergonomiškas įrankis mažiau vargins plaštakas ir riešus, neslys iš rankų. 

Nepamirškite įrankius tinkamai prižiūrėti, panaudojus – būtinai nuvalykite sausa skepetaite ir laikykite sausoje, saugioje vietoje. Tinkamai prižiūrimas įrankis gali tarnauti visą gyvenimą.