Paieška

STRAIPSNIAI, PATARIMAI > SODO IDĖJOS > ATGIMĘ SENI - NAUJI RAKANDAI  

ATGIMĘ SENI - NAUJI RAKANDAI

Atgimę seni – nauji rakandai

 

Kaskart stengiamės, kad gėlynai būtų gražūs, o daržai be piktžolių. Ir dar vienas didelis sodo mėgėjų rūpestis – sodo dekoracijos ir puošmenos.  Bet jei tik turite noro, laiko ir fantazijos, galite savo sodą papuošti neįtikėtinomis savo rankų darbo puošmenomis. Smulkmenos, kurias padarysite savo rankomis, bus daug  pigesnės ir tuo pačiu bent kažkiek prisidėsite prie planetos saugojimo nuo šiukšlių gausos.

Pakankamai populiaru gėlyną įrengti senuose naudotuose daiktuose, darbo priemonėse -  automobilių padangose, vazonuose, kibiruose, senų baldų karkasuose, buitinėje technikoje ir pan. Bet dažniausiai kūrybinį polėkį įkvepia seni sodybos rakandai.

Seno metalinio arbatinuko tiesioginiam naudojimui jau nebeprikeltume, bet  gal jis puikiai atitarnaus kaip sodo dekoro elementas. Galbūt seni, naujam gyvenimui prikelti daiktai ne itin tiktų prabangiame rožyne, tačiau su prieskoniniais augalais jie puikiai dera, kaip ir metaliniai jau atitarnavę laistytuvai.

 

 

 

Seną geldą kuo puikiausiai galime panaudoti vietoj mums taip įprastų plastmasinių ar keramikinių lovelių gėlėms. Tai bus puikus, originalus bei dėmesio vertas akcentas, kaip ir senas krepšys ar krepšelis, sena įrankių dėžė ar medinė valtis.  Rusvai pilkas senas medis, pilkai balkšvi akmenys sukuria gražią spalvinę paletę.

Senas puodas atsidūrė savo vietoje - ant metalinės konstrukcijos, kurios kojelės įsmeigiamos į žemę, po ja uždegamas laužas, ant viršaus dedamas puodas ir verdamas viralas. Puodą panaudojus kaip gėlių vazoną šis antikvarinis daiktas papuoštų bet kokią sodybą.

 

Labai dekoratyvus daiktas - archajiškos svarstyklės. Ant jų galima dėti ką tik nori: gėlių vazonus, sode nuskintus vaisius ar uogas, šaltos arbatos ąsotį ir stiklines, per vaišes lauke naudojamus įrankius ar šiaip gražius daikčiukus.

Taip pat galite panaudoti senas padangas, nereikalingus stiklinius ir plastikinius butelius, vazonus, kėdes, lentynas ir dar daugelį daiktų.

Daiktai iš praeities suteikia aplinkai archajiško jaukumo, natūralių spalvų, gerų prisiminimų nuotaikos.