Paieška

STRAIPSNIAI, PATARIMAI > GĖLIŲ KALBA...  

GĖLIŲ KALBA...

2013-09-13

 

TULPĖ

Tulpės– gėlės, kurios asocijuojasi su Kovo 8-ąja arba su Olandija. Tačiau šios gėlės pradėtos auginti senovės Persijoje. Tai abipusio supratimo simbolis. Persijoje – idealios meilės.
Kai tulpės atkeliavo iki Olandijos, tapo aišku, kad čia jos įsišaknys ilgam: tulpių svogūnėlių kainos pranoko aukso. Amsterdamo centre iki šiol stūkso akmeninis pastatas, nupirktas vos už tris tulpių svogūnėlius.
Tulpė – tikros ir stiprios meilės simbolis, atgimstančios gamtos ir įsimylėjėlių gėlės, tinkančios įvairaus amžiaus moterims. Beje, geltonos tulpės visiškai nereiškia skyrybų. Sklando legenda, jog būtent geltonos tulpės žiede buvo pasislėpusi laimė. Tačiau niekas nesugebėjo priversti atsiskleisti gėlės žiedo iki tol, kol į rankas jo nepaėmė mažas berniukas. Nekalto vaiko rankose žiedas prasiskleidė ir pasklido laimė. Nuo tada geltonos tulpės laikomos džiaugsmo ir laimės simboliu.  Gavusios tulpių nudžiunga tiek mokyklinukės, tiek garbaus amžiaus damos.
 

ROŽĖ

Rožė nuo seno laikoma gėlių karaliene. Tačiau pastaruoju metu vis mažiau moterų ją įvardija savo gražiausia gėle.
Rožių spalva ir šiandien daug ką pasako. Raudona rožė – meilės prisipažinimas, balta – tyrumo ir švelnumo išraiška, oranžinė – noras, rožinė – pasitikėjimas, o geltona išreiškia nuoširdumą. Rožės − bene dažniausiai įteikiamos gėlės. Jas dovanoti galima ir po vieną, ir puokštėmis. Galbūt tai ir banalus, tačiau veiksmingas būdas padaryti įspūdį.
Rožes mėgstantys žmonės yra šilti ir nuoširdūs. Juose gyvena romantiškumo dvasia bei noras mylėti.  Rožes mėgstančiam žmogui materialinės vertybės nublanksta prieš tikrus jausmus ir tikrą bendravimą.
 

GERBERA

Gerbera laikoma viena iš pačių pozityviausių gėlių. Ji simbolizuoja džiaugsmą, jausmų tikrumą ir gaivumą. Gerberosreiškia tyrumą, flirtą, lengvą susižavėjimą ir yra klasikinio grožio simbolis.
Psichologai teigia, jog margaspalvė gerberų puokštė gali akimirksniu pakelti nuotaiką ir pagyvinti net niūriausią patalpą.
Viena iš gerberos reikšmių – nekaltumas ir kuklumas, kita – tyrumas. Gerberų puokštės dovanojamos norint prisipažinti apie jausmų nuoširdumą, sąžiningumą ir paprastumą. Šios gėlės reiškia rimtus ketinimus ir ilgalaikę meilę.
 

MIMOZA

Tai meilės ir rūpinimosi vienas kitu simbolis. Vyrai jas gali dovanoti ir dukroms, ir motinoms, žmonoms ar močiutėms. Gavusios mimozų galite būti tikros, kad esate be galo vertinamos. Pastebėta kad mimozos kvapas nuramina ir nuteikia geram miegui.
 

ALSTROMERIJA

Gėlių kalboje alstromerija išreiškia norą pasakyti mielą ir neįkyrų komplimentą, pabrėžti grožį ir žavesį tos, kuriai teikiama puokštė šių gėlių.
Baltų alstromerijų puokštė reiškia rimtus vyro ketinimus. Šios gėlės – tradicinės nuotakos puokštėse. Įpintos į plaukus jos simbolizuoja tyrumą ir skaistumą.
Taigi, jeigu mylimasis jus nustebino įteikdamas baltų alstromerijų puokštę, tai gali reikšti, jog netrukus jis jums įteiks sužadėtuvių žiedą ir savo širdį.
 
 

HIACINTAS

Su šia kvapnia gėle susiję daugybė senovės legendų.
Rytų šalyse manoma, kad būtent iš susiraičiusių hiacintų žiedų gražuolės išmoko sukti garbanas.
Gėlių kalboje hiacintas visuomet reiškia ryškumą ir išskirtinumą. Baltas hiacintas simbolizuoja gilią simpatiją, melsvas – santykių harmoniją ir ištikimybę, raudonas – norą artimiau susipažinti ar net suvilioti, o geltonas išreiškia pavydą.
 
 

IRISAS

Pasak legendos, pirmasis šioje žemėje pražydęs irisas buvo toks nuostabus, kad juo grožėjosi ne tik gyvūnai, paukščiai ir vabzdžiai, bet ir vanduo bei vėjas, kurie vėliau išnešiojo gėlės sėklas po visą žemę.  
Irisai laikomi taikos ir ramybės, tikėjimo ir vilties, vyriškumo ir drąsos simboliu. Šių gėlių puokštė gali būti atsiprašymo už padarytas skriaudas ar klaidas išraiška. Ši gėlė lyg taikos emblema.
Jeigu jūsų mėgstamiausia gėlė yra irisas, tuomet galima sakyti, jog esate dvasingas žmogus, pasižymintis giliomis emocijomis ir dar gilesniu mąstymu. Jūs vertinate komfortą, harmoniją ir galimybę išreikšti save kūryboje. Tokią gėlę moteriai galima įteikti tiesiog spontaniškai nusprendus ją nustebinti. Vikdalgį vertėtų dovanoti siekiant sužavėti ar parodyti savo ryžtą.
 

 

FREZIJA 

Frezija – aristokratiška gėlė, simbolizuojanti nekaltumą ir draugystę.  Pastarosios gėlės – tai draugystės ir nekaltumo, rūpestingumo ir atkaklumo bei geros nuotaikos simbolis. Geltonos frezijos reiškia draugystę, o baltos – nekaltumą, skaistumą. Frezijos tradiciškai dovanojamos per septintąsias vestuvių metines. Jų žiedai iki šiol reiškia jaunystę ir pasitikėjimą.
 
 

NARCIZAS

Narcizas tarsi sako: „Būk toks nuostabus amžinai“. Būtent ši gėlė ir išreiškia meilę be atsako. Šios gėlės reiškia egoizmą.
 
 

GVAZDIKAS

Su gvazdiku siejama viena iš žiauriausių legendų. Grįždama po nesėkmingos medžioklės deivė Artemidė išgirdo linksmą dainą dainuojantį piemenį. Apkaltinusi jaunuolį, kad savo dainomis jis išbaidė visus paukščius, už bausmę ji išdrėskė jam akis. Atsitokėjusi ir pamačiusi ką padarė, deivė numetė akis į žolę, kur jos virto nuostabiomis gėlėmis su tamsiais viduriukais – tarsi vyzdžiais.
Žinant šią legendą, dovanoti šias gėles nėra labai malonu, nes jos asocijuojasi su gedulu. Vis dėlto į “nedovanotinų“ sąrašą jų įtraukti nereikėtų, nes šios gėlės sugeba perduoti visą spektrą jausmų: nuo susižavėjimo (raudoni gvazdikai) ir švelnumo (balti gvazdikai), iki nepastovumo (geltoni gvazdikai) ir netgi jausmų atsisakymo (tai išreiškia margaspalviai gvazdikų žiedai).
 
 

KARDELIAI

Jie laikomi „vyriškomis” gėlėmis, jų puokštė gana sunki. Japonijoje kardeliai yra pastovumo ir rūpestingumo simbolis. Kardelių dovanotojas – stiprus, patikimas, nepripažįstantis kompromisų žmogus. Jas dovanojant parodo kad gėlė teikiama nuoširdžiai, jaučiant tvirtą ryšį.


AMARILIAI

 Taip pat „vyriška” gėlė, santūraus grožio. Kalbama, kad amarilis gali atgaivinti mirštančią meilę ir įkvėpti romantiškų jausmų.


BIJŪNAI

 Kinijoje reiškia vyrišką pradžią, šviesą, garbę, meilę, sėkmę, turtus, pavasarį, jaunystę, laimę. Tai imperatoriaus gėlė, nes buvo manoma, kad šių gėlių neliečia jokie vabzdžiai, išskyrus bites. Japonijoje – pavasario, šlovės, turtų ir džiaugsmo simbolis.

 

SAULĖGRĄŽA

Simbolizuoja lojalumą, ilgaamžiškumą.
Moterims taip pat dažniausiai dovanojamas vienas saulėgrąžos žiedas arba nedidelė puokštelė iš trijų žiedų. Saulėgrąža itin šviesi gėlė, tad ją galima dovanoti norint susitaikyti ar priversti antrąją pusę nusišypsoti. Dovanodamas saulėgrąžą vyras parodo savo atsidavimą iš ištikimybę
 

ORCHIDĖJOS

Simbolizuoja grožį, prabangą, stiprų ryšį. 
Orchidėjos − gana brangios gėlės. Taigi, nenuostabu, kad jų žiedai simbolizuoja prabangą ir dažniausiai yra dovanojami tik ypatingomis progomis. Orchidėjos rodo tvirtą ryšį tarp mylimųjų, verčia moteris pasijusti nepaprastomis.