Paieška

STRAIPSNIAI, PATARIMAI > Ciklamenų priežiūra  

Ciklamenų priežiūra

2015-10-02

 

Ciklamenai– priežiūros reikalaujanti gėlė, tai nekainuoja tik reikalauja daugiau skirti dėmėsio šiam augalui. Ši gėlė pražysta spalyje ir savo žiedais džiugina iki pat kovo.

Kuo šviesesnė ir vėsesnė ciklameno auginimo vieta, tuo vešliau auga jo lapai bei pumpurai. Tinkamiausia - šiaurinių langų palangės. Šiltame kambaryje ciklamenai lapus numeta per anksti ir ilgai negyvena. Tuo tarpu esant tinkamai priežiūrai, šiomis gėlėmis galima džiaugtis net iki 25 metų. Ciklamenai mėgsta minkštą vandenį, bet jiems netinka užmirkusi žemė, taigi palaisčius gėlę, po 30min. būtina vandens perteklių išpilti iš lėkštutės. Kitu atveju gali įsimesti puvinys į lapus bei žiedus.

Nužydėjusius žiedus reikia pastoviai pašalinti, nes nuvytę jie greitai supūva.

Šiai gėlei pati palankiausia temperatūra - 13-17 °C. Augdamas tokioje temperatūroje ciklamenas kraus pumpurą po pumpuro ir žydės ilgai. Ciklamenui reikia daug šviesos, tačiau saugokite nuo tiesioginių saulės spindulių. Taip pat svarbu vengti skersvėjų bei staigių temperatūros šuolių.

Baigus žydėti augalui ateina ramybės periodas. Tuomet būtinai sumažinkite laistymą, tačiau sekite, kad žemė vazonėlyje neperdžiūtų. Nužydėjusius žiedus, taip pat ir geltonuojančius lapus, kartu su žiedkočiais ir lapų koteliais atsargiai nupjaukite prie pat gumbasvogūnio. Augalą galima palikti apšviestoje, vėsioje vietoje, tačiau geriausia perkelti į vėsią tamsesnę vietą ir ten palikti iki vasaros. Laistyti retai. Pavasario pabaigoje kartas nuo karto apžiūrėkite ciklameną - jei augalas stiprus, jis gali pradėti leisti naujus lapus ir tamsoje.

Gegužės pabaigoje-birželio mėnesį persodinkite ciklameną į naują žemę. Persodinant atsargiai nukratykite seną žemę ir sodinkite į drėgną naują, palikdami pusę arba tris ketvirtadalius gumbasvogūnio paviršiuje. Norint paspartinti naujų lapų augimą, galima ir visą gumbasvogūnį užberti žeme, tačiau vėliau būtinai reikės jį dar kartą persodinti taip, kad nebūtų pilnai po žemėmis. Gumbasvogūnio dalis turi būti žemės paviršiuje todėl, kad taip žymiai aktyviau auga žiedų pumpurai.

Žemė ciklamenams turi būti puri, lengva ir saikingai drėgna, kadangi lapelių kolkas nedaug ir drėgmės išgarinimas yra nedidelis. Iki žydėjimo, kuris turėtų prasidėti ne anksčiau rugsėjo pirmos pusės, ciklamenus reikėtų patręšti, tačiau ne dažniau kaip kartą per dvi-tris savaites. Tinkamiausios mineralinės trąšos, turinčios azoto, fosforo ir kalio. Kai gumbasvogūnis apauga naujais lapeliais, jame ima kauptis medžiagos, reikalingos žydėjimui.